Sepe saa tiedon saako työpaikan!
Päivällä Sepe avasi sähköpostin sinne oli tullut tieto miten on käynyt saako hän töitä. Sepeä jännitti, mutta rohkeasti hän klikkasi viestin auki ja alkoi lukea sitä.
”Kiitos mielenkiinnosta, mutta tällä kertaa sinä et tullut valituksi.”
Sepe oli hetken pettynyt. Mutta alkoi miettiä hyviä puolia nyt hänen ei tarvitse muuttaa, pakata ja etsiä asuntoa. Siis hän voi jatkaa asumista Jyväskylässä. Töitä hänen on kyllä haettava edelleen. Jotta hän saa Kelalta Työttömyyspäivärahaa.
Mitä töitä Sepe seuraavaksi hakee niin sen aika näyttää. Johtajaksi hän kyllä haluaisi sillä laiskiaiselle se voisi olla mieleinen työ. Tarkemmin asiaa ajateltuaan Sepe kyllä haluaisi asua mielellään Jyväskylässä sillä olihan kaupunki hänelle jo todella tuttu. Sepe keitti kahvit joi ne ja söi suklaakeksejä. Sen jälkeen hän meni ja otti päikkärit.
Sepe saa tiedon saako työpaikan
—
Lue aikaisempia ajankohtaisia katsauksiamme tai pysy ajan tasalla lukemalla Uutiset-välilehteämme osoitteessa: Kylätoimiston Uutiset
Ja blogejamme osoitteessa: Blogitekstit
Seuraa meitä myös sosiaalisessa mediassa:
Facebook: Ihmisten Ilmoille
Instagram: Huhtasuon Kylätoimisto
tagit: #työnhaku #sepelaiskiainen #sepe #laiskiainen #johtajatasonhommia #suklaakeksi